Andrejs Kalnačs

Andrejs Kalnačs pieder tā sauktajai “robežpārkāpēju” paaudzei, kas 20. gadsimta 80. gados pieteica sevi Latvijas mākslā ar laika garu un sociālo realitāti komentējošiem darbiem. Kalnača zīmētajās miniatūrgrafikās un ekspresīvajos ofortos nervozas līnijas akumulē īpatnēju trauksmi, kas piesātināja atmosfēru Atmodas laikā. Viņa darbos ilgas, apsēstība un agonija pārtapusi vispārinošos simbolos, bet sarkastiskais un sociālkritiskais vēstījums spējis precīzi iemiesot sava laikmeta pretrunīgo garu. 

Deviņdesmitajos gados nervozo oforta līniju vietā Kalnača daiļradē parādījās daudz lakoniskāki grafiski darbi, kuros jūtams, iespējams, ironisks popārtiskās tiražēšanas protests pret oriģinālas jaunrades ideju. Savukārt mākslinieka formas meklējumi fokusējās telpas radīšanas virzienā.

Tatsache. 1998.

Bild. 1998.

Karaļi 4. 1988.

Tribīne. 1988.

Medījums. 1988.

Triumfs 1. 1988.

Vagonā. 1988.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk