Andrejs Prigičevs

Andrejs Prigičevs ir pazīstams restaurators un interjeru autors. Viņš arī glezno un veido instalācijas. Pēc mākslinieka zīmējumiem animācijas studijā “Rija” tapusi filma “Kad āboli ripo” (2009). Tomēr plašākam mākslas mīļotāju lokam Prigičevs ir labi pazīstams ar nelielām ainiņām, ārēji bērnišķīgi nevainīgām mizanscēnām, kas dod impulsu ironiskai pašatklāsmei un iespējai paskatīties uz daudziem notikumiem no cita leņķa.

Šie mazformāta objekti ir kā mazas skatuvītes ar aktieriem, rekvizītiem un dekoratīvo noformējumu, kas viegli nolasāmā manierē izspēlē pasaku vai satīriskas ainas no mūsu brīžiem absurdās, brīžiem traģikomiskās dzīves.    

Veidojot savus miniatūros inscenējumus, mākslinieks piedāvā skatītājam vispārzināmas, ne vienmēr pozitīvi akceptējamas vai pat nepopulāras tēmas, kuras hipotētiski aktualizē vietēja un arī globāla mēroga sociālpolitisku un tikumisku normu problemātiku.

Piemēram, darbs “Citplanētieši apzog zemnieku saimniecību’’ tapis, apspēlējot kāda vīrieša stāstu, ko viņam pavēstījusi sieviete, pie kuras naktī esot atbraukuši citplanētieši –sakrāvuši viņai malku, bet pēc tam ballējušies, traucējot gulēt.

Dzeltenais sniegs prezidenta dārzā. 2017.

Lācītis pekainītis domā pārpasaulīgas domas. 2019.

Citplanētieši apzog zemnieku saimniecību. 2018.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk