Andris Eglītis

Andris Eglītis ir viens no izcilākajiem latviešu vidējās paaudzes gleznotājiem, kura darbību raksturo nepārtraukti eksperimenti ar tradicionālo mākslas mediju – glezniecību. Savos darbos Eglītis pievērš lielu uzmanību konkrētas dabas vides emocionālajam raksturojumam. Vērienīgajām ainavām mākslinieks bieži vien kā alternatīvu un autentisku krāsvielu izmanto zemes pigmentus, bet savu skulptūru vai instalāciju projektos dabas ekosistēmu mēdz padarīt par līdzautori. Vizuālie tēli Eglīša gleznās balansē uz figuratīvās un abstraktās mākslas robežas, piešķirot darbiem nesteidzīgu meditatīvu noskaņu. 

Ciklā “Mākslīgā gaisma” Eglītis attīsta ideju par gaismu un ēnu kā galveno veidojošo spēku glezniecības valodā. Mākslinieks pārnes uzmanības fokusu no objekta uz gaismas metafiziku, domājot par gaismas ne tikai fizisko, bet arī garīgo un mentālo dimensiju kultūrā, reliģijā vai ikdienas dzīvē. 

No cikla “Mākslīgā gaisma”. 2019.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk