Ieva Epnere

Ieva Epnere ir starptautiski pazīstama multimediju māksliniece, kuras galvenie izteiksmes veidi ir fotogrāfija un video. Savā daiļradē māksliniece bieži fokusējas uz cilvēku atmiņām un nostalģisku pagātnes apceri, dokumentālajai un brīžiem antropoloģiskajai pieejai piešķirot zināmu metaforisku starojumu.

“Rīgas cirka” foto sērija ir viens no agrīnajiem darbiem. Tajā māksliniece uzbūrusi stāstu par aizejošo veco pasauli, kurā tik svarīga bija tradīcija, pēctecība un spēju pārmantojamība. Ievu Epneri fascinē “Rīgas cirka” paralēlā un atsvešinātā pasaule, kas it kā atradās visu acu priekšā, pašā centrā, taču vienlaikus palika apslēpta. Viņas interpretācijā cirka mākslinieku portretos nav dīvainību un burvestības, nav maģijas piegaršas kā, piemēram, Roberta Duano vai Sāras Mūnas fotogrāfijās. Tajās ir nogurums no ikdienišķas rutīnas un pamestības izjūta, kas pravietiski saslēdzās ar “Rīgas cirka” turpmāko likteni. Leģendām apvītais “Rīgas cirks” 2016. gadā tika slēgts, un mākslinieces fotogrāfiju sērija pēkšņi ieguva dramaturģisku noslēgumu. 2021. gadā šis fotogrāfiju cikls kļuva par iedvesmu jaunam Epneres videodarbam izstādē “Cirks zem kupola”, kurā kopā ar aktrisi Gunu Zariņu un dzejnieku Kirilu Ēci māksliniece aicināja domāt par radošas personības brīvības un eksistences jautājumiem. 

10 melnbaltas fotogrāfijas no sērijas “Rīgas cirks”. 2004–2008.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk