Indriķis Ģelzis

Indriķis Ģelzis, viens no šobrīd pamanāmākajiem latviešu jaunās paaudzes māksliniekiem, galvenokārt veido objektus, ko varētu dēvēt par sienu skulptūrām. Kaut gan karjeras sākumā Ģelzis vairāk nodarbojās ar videomākslu, paralēli eksperimentējot arī ar instalācijas formām, tomēr pēc studijām Beļģijā Ģentes Augstākajā mākslu institūtā, viņš mērķtiecīgi pievērsies abstraktajai tēlniecībai. Attīstot savu rokrakstu, mākslinieks veido telpiskus objektus no metāla, mdf, nažfiniera un citiem izteikti rūpnieciskiem materiāliem, bieži izmantojot kolāžas principu. Kopjot savu vizuālo paņēmienu leksikonu, mākslinieks neizceļ atsevišķus darbus, bet uztver skulptūru radīšanu kā procesu, kur katrs pabeigtais darbs var kalpot par atskaites punktu nākamajam. Darbiem nav stingri definēta vēstījuma vai nozīmes, un tie ir vienmēr atvērti skatītāju interpretācijām.

Darbos “Dziedinošā sviestmaize” un "Kartupeļa asamblāža" sienas skulptūra veidota kā informatīvi grafisks zīmējums, uzsverot kontūras līniju un lakonisko formu savstarpējās attiecības. Šie darbi atrodas konstantā flirta stāvoklī ar skatītāju, it kā informējot un piedāvājot nolasīt vienkāršas zīmes, kuras tajā pašā laikā it kā “izslīd no rokām” un nepadodas viennozīmīgai interpretācijai, piespiežot skatītāju meklēt citus asociatīvus uztveres paņēmienus. 

Dziedinošā sviestmaize. 2020.
Kartupeļa asamblāža. 2020.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk