Inga Meldere

Inga Meldere ir starptautiski pazīstama gleznotāja, kas savā glezniecībā pārbauda tradicionālā medija iespējas. Formālajā valodā māksliniece ir galēji ekonomiska. Kā skolota restauratore Meldere racionāli plāno savus darbus, lai sasniegtu iecerēto rezultātu. Izteiksmes līdzekļiem jābūt ne vairāk, ne mazāk kā pietiekamiem. 

Melderes darbu izejmateriāls ir personīgā un kolektīvā atmiņa un pieredze. Tas ir dialogs pašai ar sevi par bērnību, pieredzēto, pārdomāto un izlasīto. Viņas māksla lielā mērā atsaucas uz mākslas vēsturi un meklē attēliem alternatīvas interpretācijas.

LNMM kolekcijas papildināšanai izvēlēti Melderes agrīnā perioda mazformāta darbi, kam raksturīgs jutīgs apkārtējās vides glezniecisks vērojums, smalki izkoptā tonālā glezniecībā balstīta pārdzīvojuma fiksācija.

2019. gada darbs “Я – Лидия / Es, Lidija” ir no mākslinieces gleznu cikla “Hidden Matter”, kas veltīts Anrī Matisa modelei, mūzai un asistentei Lidijai Delektorskai, uzdodot jautājumu par dominances lomu viņu attiecībās. Strādājot pie šī cikla, Meldere mēģinājusi uzsvērt Lidijas būtisko lomu Matisa daiļradē. Māksliniecei tas devis iemeslu aplūkot divu radošu personību mijiedarbi plašā teorētisko atziņu amplitūdā – sākot ar Aristoteļa idejām un beidzot ar feminismu un cilvēktiesību aktīvistu uzsaukumiem.

Celebrity of Resistance / Noturība. 2012.

Bez nosaukuma. 2012.

The Scream of Echo / Atbalss kliedziens. 2010.

Я – Лидия / Es, Lidija. 2019.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk