Kaspars Groševs

Latvijas eksperimentālās un skaņu mākslas pārstāvja Kaspara Groševa daudzpusīgā konsekventā radošā darbība ir nozīmīga parādība Latvijas laikmetīgās mākslas attīstības kopainā. Turklāt mākslinieks arī aktīvi kūrē izstāžu projektus gan lokālā, gan starptautiskā līmenī. 

Darbs “Cita istaba” ir autobiogrāfiska mākslinieka telpa, kurā atrodami visi autora darbībai raksturīgie elementi – glezniecība, zīmējumi, skaņu māksla, kā arī parādās viņa mākslai raksturīgais eksperimentālais rokraksts un grotesku tēlu izmantojums. Groševa instalācijās mūzikai ir tikpat liela nozīme kā ironijai vai atsaucēm uz konceptuālistiem. Šajā darbā mākslinieks izvēlas stāstu par sevi pārvērst mākslas piedzīvojumā, aicinot skatītāju ienākt citā – viņa – istabā. Patiesībā gan Groševs aicina skatītāju ienākt mākslinieka ādā, sajust citu cilvēku bez vārdiem, tikai uztverot darba raidītos vizuālos stimulus un elektroniskās mūzikas enerģiju. 

Cita istaba. 2020.

  • Cita istaba. 2020.

    Kaspars Groševs

    Glezniecība / Grafika, Instalācija / Tēlniecība / Objekti, Video / Jaukta veida instalācijas

    Apskatīt

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk