MAREUNROL’S / Marīte Mastiņa-Pēterkopa, Rolands Pēterkops

Izveidots 2006. gadā, MAREUNROL’S ir starptautiski pamanītākais latviešu modes zīmols, kas guvis ievērību daudzos konkursos un festivālos, biennālēs un grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs. Tomēr šī mākslinieku tandēma sniegums krietni pārsniedz modes pasaules robežas – viņi radījuši instalācijas, īsfilmas, darinājuši kostīmus teātra un operas izrādēm, meistarīgi darbojoties arī scenogrāfijas un vizuālās mākslas laukā. Mode mākslinieku darbos parādās kā daudznozīmīga 21. gadsimta mākslas un dizaina forma, kurā satiekas mūzika, māksla, literatūra, kino, dzīve, sapņi, materiālā un pārlaicīgā pasaule. Katrai detaļai autori piešķir jēgu. Viņu mērķis ir radīt apģērbu, kas pauž stāstu un dzīvo savu dzīvi līdzvērtīgi konceptuālam mākslas darbam.

2017. gada pavasara/vasaras kolekcijai radītie tērpi primāri veidoti Valmieras vasaras teātra festivāla izrādei “Tālavas taurētājs” 2016. gadā, kas tapa sadarbībā ar režisoru Elmāru Seņkovu un mūziķi Shipsea, piedāvājot savu Rūdolfa Blaumaņa hrestomātiskās balādes versiju. Mākslinieku interpretācijā tā ir refleksija par kolektīvo pagātni, vienlaikus meklējot nākotnes vizuālos kodus, jūtīgi uztverot attiecības starp ķermeni, telpu, skaņu un kustību. Darbs balstās smalkajās attiecībās starp poētiskas ainavas un urbānās vides attēlojumu, kas nonāk pie cilvēka vienlaicīgi caur skaņu un telpu.

Leļļu māja “Īrnieki. Miniatūra”. 2013.

Tērpa komplekts “Tālavas taurētājs” [baltais] Valmieras teātra festivālam. 2017. gada pavasara/vasaras kolekcija. 2016.

Tērpa komplekts “Tālavas taurētājs” [ar apdruku] Valmieras teātra festivālam. 2017. gada pavasara/vasaras kolekcija. 2016.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk