Pēteris Līdaka

Pēteris Līdaka, pievēršoties savas iztēles un fantāziju pasaules izpētei un pārveidei mākslas darbos, izmanto dažādus medijus – zīmējumu, ilustrāciju, tēlniecību, animāciju, fotogrāfiju. Zinātkāra un aizrautīga mākslinieka iztēlē tradicionālie priekšstati par lidmašīnām tiek aizvietoti ar bērnišķīgu skatījumu uz lidojošiem priekšmetiem, lidojumam un lidaparātam atgriežot brīnuma auru. No banāla funkcionāla transportlīdzekļa lidmašīna pārvēršas dzīvā būtnē, bērna sapņos dzimušā pasakainā, fantastiskā objektā, kuram, lai lidotu, nav vajadzīgi fizikas likumi, bet pietiek ar tīras iztēles enerģiju.

Līdakas sapņu inženierijas brīnumu pirmsākumi meklējami mākslinieka spontānajos zīmējumos un gleznojumos, no kuriem vēlāk materializējas filigrāni telpiski objekti.  

Skulptūra “Staigātājs” izaugusi no idejas par nelidojošu, pa zemi staigājošu fantāzijas lidmašīnu, kurai ir daudz riteņu. Savukārt “Mr. Corbusier” ir neliela, no krāsota liepas koka un metāla daļām veidota skulptūra, kas tapusi, iedvesmojoties no franču-šveiciešu arhitekta Lekorbizjē projektētās Augstienes Dievmātes kapelas ( “Notre Dame du Haut”, 1955).

Staigātājs. 2016.

Mr. Corbusier. 2018.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk