Rasa Jansone

Rasa Jansone gan kā māksliniece, gan  publiciste savā radošajā darbībā konsekventi pievēršas feminisma tēmām. Sieviete, viņas statuss mūsdienu sabiedrībā, stereotipiski priekšstati un eksistenciāli jautājumi ir mākslinieces daiļrades uzmanības fokusā. Lielformāta eļļas portreti ar barokāla triepiena enerģiju uzdod sabiedrībai neērtus jautājumus un kā spogulī ļauj ieraudzīt savu seju.

Jansones ekspresīvā glezna “Labā roka. V” ir daļa no darbu cikla, kurā māksliniece aicina domāt par sievietes klišejisko tēlu mūsu kultūrā. Vai tiešām sieviete ģimenē, savstarpējās attiecībās, darba vietā ir tikai vīrieša “labā roka”? Tikai “labā roka” vai pilnvērtīga persona? Domas un jautājumus, kas saistīti ar sievietes kā mātes un aprūpētājas lomu, māksliniece formulē ar glezniecības palīdzību, balstoties uz pašas un sev tuvu personu individuālajām izjūtām un pārdomām par savu sievišķību.

“Labā roka. V” no cikla “Labā roka”. 2019.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk